........................................................................................................................................................................................................foto: Lubomír Tomeček ©

Květen 2011

Neděle a neprší

29. května 2011 v 21:42 SK Karlovice
V sobotu nejlépe tančili v dešti Hana Holinková a Osvald Kozák, v neděli pak, již na sluníčku, Hana Holinková a Štěpán Dlabaja. A v neděli jsme bojovali i my - takto - 1. Jitka, 6. Zbyněk, 7. Karel, 11. Blanka, 12. já - takže opět jsem byl nejrozvážnější.

Moje favoritka před závodem

A tady je náš oddílový favorit... a pod ním část realizačního teamu

Další fotka je ze školičky

Blíží se vyhlášení - pořadatelé zvládli propočítat vše velmi rychle, a i když ještě dobíhají závodníci ... diplomy a ceny jsou připraveny
Z řady kategorií několik mi nejbližších

Jitka Stiborová-Stará již téměř nenachází soupeřky

Stejně tak tito dva borci - jejich konkurence je velmi silná, ale jsou nejlepší
Tady je moravská elita /ženy mi buď utekly nebo odjely/

A vítěz Štěpán... na jeho vítězství mám minimálně jednoprocentní zásluhu... protože jsem ho po čtyři roky doslova a do písmene masíroval ...

Karlovice - město Karlovo

22. května 2011 v 8:30 SK Karlovice
Karel, známý orientační běžec a fotograf žije v Karlovicích a Pension U řeky, karlovické kulturní centrum, je mu druhým domovem. Výstava obrazů Květoslavy Wranové - Koubové z Ostravy, byla již asi padesátou akcí, kterou zde svým fotoaparátem zachytil. A při této příležitosti jsem ho uprostřed dění "přichytil" ... stejně jako hlavní osobnosti galerie, natupující generaci a vzácné hosty.

Pršelo štěstí ?

17. května 2011 v 13:23 SK Karlovice
Nedělní závod doprovázel trvalý deštík. Všechno jsem měl mokré před závodem, při závodě, při focení po závodě. Ale nakonec vydržel důchodce i technika. Postřehy jsou asi tyto ... výhodu měli později startující, televize čekala až na poslední muže... i na poslední startující závodnice - tam byl doběh nejtěsnější. A pořadatelům uznání. V cíli si někteří eliťáci stěžovali na délku trati, ale taky to mohlo být tím trvalým děštěm.
V pozadí promoklé ležení pod Kalvárií, a na poslední fotce je pak naše úspěšná výprava ... mne zastoupil na stupních "Ben", který se velmi rád fotografuje...

Kalvárie

17. května 2011 v 12:29 SK Karlovice
V neděli pršelo štěstí Martině Zvěřinové /LPU/ a v kategorii mužů zvítězil Adam Chromý /ZBM/. Z vrbenských závodníků 16. Eva Hvorecká D 21A, 1. Lenka, 3. Martin, 3. Jirka, 4. Jitka, 26. Richard, 35. Jana. Naše karlovická výprava byla tentokrát "na bedně" celá, Karel dokonce vyhrál. Ale ještě před fotkama z deštivého závodu, malá vsuvka. A dík Nově za rychlou opravu.


EABC Opava

15. května 2011 v 20:15 SK Karlovice
První áčka v Opavě nabídla delší, ale běhavé tratě. Dobré počasí, přiměřená stavba tratí. V hlavních kategoriích vyhráli Martina Zvěřinová /LPU/ a Vojtěch Král /SSU/. V našich céčkách 1. Karel, 4. já, 7. Jirka 15. Monika. Bratrský vrbenský oddíl - 2. Katka a Tomáš, 3. Lenka a Martin, 4. Leopold, 11. Richard, 21. Eva a 33. Jana.
Výstup na Kalvárii v pozadí Hradec nad Moravicí


Neděle musí ještě počkat, ale taky něco mám.

OB pro všechny

12. května 2011 v 20:34 Orienteering
Výstava fotografií z prostředí orientačního běhu je instalována ve vrbenské galerii Na radnici. Malou ukázku můžete vidět i zde. V minulém týdnu byli někteří borci z Vrbna na závodech MTBO /Eva Haltofová vyhrála oba závody již mezi staršími soupeřkami, Luboš se pomalu vrací po loňské smůlovaté sezoně/. V sobotu budou áčkové závody OB v Opavě.

Vrbenský

10. května 2011 v 14:04 FOART
Pěvecký sbor oslavil čtyřicáté narozeniny. Před zaplněným sálem kulturního střediska, před zraky vzácných hostů. Hodnotné vystoupení sboru, pěkná sóla, krásné gratulace. Ostatně vše je na fotografiích.

Půlhodinku před akcí


Nedělní, ale náročná

3. května 2011 v 0:06 SG Vrbno
Střední trať byla trochu náročnější a delší než je zvykem. Luboš, který se jako domácí nemohl zůčastnit, po projíždění odhadoval dlouhou na stopadesát. Střední byla zhruba poloviční, a podle diskusí nad mapami v cíli, asi pro závodníky na kolech i dosti zajímavá. Tentokrát jsem taky poprvé, co dělám fotky, zcela "odpadl" a dodělávám se zpožděním.
Předstartovní nálady...

Do kopců bych asi nevylezl, ale tato "osmistovka" od sběrky, byla už jenom na vyjetí...
...s přetrženým řetězem

Barborka

Tato část fotek je poměrně vzácná... vznikla totiž po velkém boji s viry i výry - po půlnoci...

Vítězové

2. května 2011 v 15:04 SG Vrbno
V neděli pokračoval ČP ve Vrbně střední tratí. Z tohoto závodu budou fotky později. Ale vyhlašování výsledků je již aktuálmí. Výsledky neděle - Elita - 1. Renata Paulíčková, 2. Barbora Chudíková, , 3. Michaela Gigon... Elita muži - 1. Jan Svoboda, 2. Jan Lauerman, 3. František Bogár. Z vrbenských se úspěšně zůčastmily Katka a Monika - velmi dobře zajela i Gábina /4. a 3. místo/. Ve dvacítkách byla Eva Haltofová dvakrát druhá - předjela ji jenom výborná Judita Linowska. Kategorii příchozích ještě vyhrál vrbenský sjezdař Honza Hvorecký
Výsledky sobota

Výsledky neděle