........................................................................................................................................................................................................foto: Lubomír Tomeček ©

Březen 2011

Island a Grónsko ve Vrbně

31. března 2011 v 23:07 SG Vrbno
Miroslav Panský vystavuje v Galerii na schodech své fotografie z putování po Islandu a Grónsku. Nejvíce se líbí ledovce, a ty budou ve Vrbně až do konce dubna.

Docela jarní liga

27. března 2011 v 17:00 SK Karlovice
Zimní liga v Opavě skončila jarně... Paměťák s azimuty
Závodníci zvládali záludné paměťové postupy s různou úspěšností, hlídač "OB krabiček" se ukryl v trní

Závod bude ještě pokračovat dlouho, ale pořadatelský čaj láká


Liga skončila, začínají klasické soutěže - áčka, béčka, céčka, déčka... asi jedno procento borců ještě běhá éčka...

Úspěch ve Švédsku

27. března 2011 v 14:27 Orienteering
Mistrovství světa v LOB proběhlo ve Švédsku. Naši borci podali velmi dobré výkony, především pak Ondřej Vodrážka šestý na klasice, a Hana Hančíková , čtvrté místo rovněž na klasické trati. Tato dvojice získala ještě páté místo ve sprintu dvojic. Také další výsledky potvrzují naši již dlouhodobě pátou pozici ve světovém LOB.

U Bohuša bez Luboša

20. března 2011 v 20:09 SK Karlovice
Čtrnáctidenní těšení se, na další závod zimní ligy, skončilo s chřipkou v posteli. Stále ale silná výprava z Vrbna a Karlovic zabojovala... 2. Tomáš Slavík, 5. Lenka Slavíková, 7. Karel Pospíšil, 9. Jana Jančová. Hlavními hvězdami závodu pak byli vítězové jednotlivých kategorií... Lucie Světloňová, Tomáš Berger, Malwina Vysocka, Jan Slivečka, Pavla Stará, Oldřich Vlach a Richard Helcel.
A fotky jsem si udělal prozíravě již na podzim...

Jesenická sedmdesátka

12. března 2011 v 21:31 SK Karlovice
Tentokrát tu nepíšu o jesenickém lyžařském maratonu... ale jak je vidět na fotografiích... sedmdesátiny slaví nyní orientační běžkyně, dříve výborná lyžařka, ale především několikanásobná Mistryně republiky v biatlonu a Mistryně sportu, Jitka Stiborová - Stará.
V prostorách pensionu nás přivítala nová výstava obrazů, ale taky výstavka medailí a titulů naší oslavenkyně

To byla Jitka... a to jsou naše naděje
Následoval výborný guláš a výroční schůze SK Karlovice. Hlavní závěry VH... Sportovní výkony: nejlépe Zbyněk, Jitka a Karel. Zahájíme na nočních... Nový Bor získává body ve vícedenních... možná se podíváme i do Polska... naděje nastupují... a Elektrosdružení opět činnost oddílu podpoří, a to zásadně... Načež dal předseda Karel pokyn k ukončení oficialní části tohoto příjemného setkání...
A závěr opět v režii Jitky

Rychlý obřák na Karetě

9. března 2011 v 14:49 SG Vrbno
Další díl vrbenského víceboje proběhl v režii sjezdařů. Rychlý sníh a přiměřená stavba tratí, perfektní stylové jízdy specialistů, odvaha běžkařů a skvělí snowboarďáci... vlastně Vendula, protože celkově vedoucí závodník Trivallis cupu Pavel Pytela, po několika testovacích jízdách, volil nakonec rychlejší - lyže. V ženách zvítězila Petra Houserová, v mužích Marian Danos.


XTERRA Viessmann Praděd

6. března 2011 v 12:53 SK Karlovice
Jesenický zimní maraton, který byl z Nové Vsi přeložen na Praděd, zahájili bikeři výjezdem Karlova Studánka - Kurzovní chata... tady následovalo osm kilometrů volnou technikou na lyžích a následně běh Kurzovní - Praděd - Kurzovní. Závodu se zůčastnila řada výborných triatlonistů, součástí závodu byl i závod štafet... a protože se přihlásil i ZHOR TEAM, vrbenští cyklisté, dopřál si Regesport výlet na Praděd, navíc za krásného jarního počasí. Ještě hodinu před startem byla ve Studánce lázeňská POHODA...

A po výborném výkonu vítězí Tomáš Jurkovič
A tady vrbenský finišmen /Tomáš Kopecký, Lubomír Tomeček, Tomáš Zahrádka/ na prvním místě ve štafetách
Obdivuhodný výkon podala též vítězka kategorie žen Jana Ševčíková
A ještě ZHOR team ve svých pěkných dresech

Pěkný závod pod Pradědem... vyborné výkony... příznivé počasí