........................................................................................................................................................................................................foto: Lubomír Tomeček ©

Únor 2011

Ještě k anketě 2010

26. února 2011 v 20:13 SG Vrbno
Lyžaři, biatlonisti a lobaři již závodí v nové sezoně, ale jistě je namístě vrátit se ještě k vyhlášení ankety "Nejlepší sportovec gymnázia 2010" na maturitním plese.
1. místo - Matěj Lasák, 2. místo - Petr Hampl, 3. místo - Andrea Prokešová, 4. místo - Eva Haltofová, 5. místo - Petra Houserová, 6. místo - Jana Jančová

V lesku bílých hvězd...

22. února 2011 v 18:42 FOART
Navždy, tiše, nás opustil, jeden z nejlepších českých fotografů, Milan Borovička. Autor krásných, citlivých, ženských aktů a portrétů, byl rovněž příznivcem vrbenských galerií a umožnil nám shlédnout zde několik jeho výstav.
oZe smutečního oznámení ... Já půjdu tam, kam všechna pokolení odešla. A lesy budou dále snít a vody dřímat... v lesku bílých hvězd...    Julius Zeyer

Šerpování, šermování a tancování

20. února 2011 v 14:54 SG Vrbno
Maturitní ples vrbenského gymnázia zahájilo předtančení maturantů, šerpování pak provedla starostka města Helena Kudelová. V dalším programu například vystoupili šermíři,  proběhlo vyhlášení nejlepších sportovců školy, k tanci hrála kvalitní hudba, tombola byla opravdu bohatá...
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
Třídní učitel, který je známý svými sportovními výkony, především v triatlonu, dostal tyto krásné hodinky a byl náležitě hrdý.

o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
io
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
Nejlepším sportovcem školy byl vyhlášem Matěj Lasák.
o
o

o
o

V Porubě mi Karel narubal

13. února 2011 v 22:44 SK Karlovice
Další závod zimní ligy v Porubě, měl řadu předností. Výborné zázemí, dobré počasí, kombinace různých terénů  i stáří map, a navíc trailový úsek. Ti kteří v tomto závodě uspěli, jsou opravdu všestranní orienťáci. Dále se mi ještě například líbilo, že na každém stole v restauraci byly pěkně zpracované popisy a při vyhlašování i pěkné ceny. Fotky jsou tentokrát věnovány těm nejmenším, ti měli postavenu speciální trať, pro běhavé je tu i malá procházka po sídlišti... A výsledky?... Opět jenom vítězové... /účast ale velmi dobrá - až výborná/...1. místa... Pavel Rychlý, Lucie Klečková, Petr Jelínek, Hana Juřeníková, Vojtěch Tesař, Radka Miturová, Jakub Říman, Klára Tycarová, a ve dvojicích Ledvoňová - Hyklová... Další závod pořádá Josef Juřeník ve Výškovicích... o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o

o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o

Valná hromada

12. února 2011 v 21:55 SK Karlovice
 Val ho na rondel... val ho na Hromadu valnu /upravený záznam z navigace/...   Úroveň, tohoto jedinečného setkání nejlepších mozků na severní Moravě, byla vysoká. Vedle stoprocentního splnění všech oficiálních náležitostí,  vládl zde duch přátelský, a i když před vchodem zůstaly ještě zbytky ledu... nad hlavou předsedy byly již symbolicky zlaté květy.  Z jednání... například byl posílen příspěvek na práci s mládeží, byly vyzvednuty výkony našich borců na mezinárodní úrovni, byla i pochvala  pro trenéry pracující s mládeží a organizátory Zimí ligy, ale zároveň nastíněna i nutnost rozšíření členské základny... potřeba stavby lehčích tratí pro nábor...  a celá řada dalších závěrů bude v oficiálním zápisu.  
o
o

o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o

1. interview

10. února 2011 v 21:52 SG Vrbno
Po návratu z ME LOB jsem položil Evě řadu dotěrných otázek. Odpověděla v duchu svého  třineckého minimalismu. ... Bylo tam moc pěkně, spousta sněhu, jsou blonďatí, tratě těžké, pavučinky, samá čárka, řada mapových chyb.  Příprava dobrá, v rámci našich podmínek, ale na Rusy a seveřany to nestačí. V konečném důsledku musím být s umístěním /2 x 13. místo/ spokojena.  ... Děkuji za perfektní přiblížení ME a dobrou reprezentaci.
O

Extra liga

10. února 2011 v 13:09 SK Karlovice
V neděli, v Porubě, běžíme rozumně. Toto předsevzetí jsme si s Karlem dali, coby reprezentanti Karlovic a Vrbna, před dalším závodem zimní ligy. Liga se již "na Ostravě"  vžila, a k dnešnímu dni má v šesti vypsaných kategoriích 271 účastníků. No a při současném "způsobu zimy", možno již ligu přejmenovat na Extra ligu ... fotka je z Landeku, a zdá se, že i tudy vede jedna cestička k vylepšení členské základny ... přes běžecké lyžování je to stále obtížnější, právě pro tento podivný způsob, nebo spíš nezpůsob, zimy.
o

to je Amerika

6. února 2011 v 17:51 FOART
Opět proběhlo několik výstav, ve vrbenských galeriích. Zajímavá byla například výstava Josefa Kuníka z putování po Americe. Vedle, již veřejnosti známějších fotografií z Grand Canyonu, tu byly například tyto fotky ... docela pěkné auťáky.
o
o
o
o
o
o

MS + ME ... LOB NOR 2011

6. února 2011 v 13:45 Orienteering
MS juniorské a veteránské plus ME dospělých a dorostu v lyžařském orientačním běhu ...  a navíc v Norsku ... to dávalo tušit svátek LOB. Závody proběhly za značné převahy seveřanů a Rusů. Z  našich úspěšně Ondřej Vodrážka 5. místo v klasice a Helena Radáková ... v klasice jedenáctá ... Dobře jezdili taky Hana Hančíková a Jiří Bouchal, ve středu startovního pole... Z mládežnických kategorií podala velmi dobré výkony Petra Hančová /dvakrát šesté místo/, dobře jezdila i Eva Haltofová /dvakrát 13. místo/. Největších úspěchů dosáhli ovšem naši reprezentanti z let osmdesátých a devadesátých v kategoriích veteránů ... např. v sobotu Radek Kunc  - 2. místo, a Milan Venhoda  - 3. místo ...  Milan Venhoda pak získal v kategorii H40  stříbro i v celkovém pořadí... Gratulujeme.
o
o
o
o
Fotky jsou ze závodů ve Vrbně... původně jsem chtěl taky do Norska odskočit, ale nemám zrovna nejlepší formu.