........................................................................................................................................................................................................foto: Lubomír Tomeček ©

Leden 2011

Karlov pod Pradědem - neděle

31. ledna 2011 v 14:05 SG Vrbno
Nedělní závod  proběhl  na výborně upraveném svahu a za velmi dobrého počasí. Opět několik fotek, které to dokumentují. Ještě z výsledků ... 1. Kateřina Kotrlová /CZE/, 2. Daniela Marková /CZE/, 3. Ester Ledecká /CZE/ .... 1. Michal Kalwa /POL/, 2. Krzystof Mazurek /POL/, 3. Heiko Pedan /SVK/.
o
o
o
o
o
p
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o

o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o

o
o
o
Na závěr jsou tu vítězové závodu  ... Kateřina Kotrlová a Michal Kalwa
o
o

FIS - Karlov

29. ledna 2011 v 23:32 SG Vrbno
FIS - Český pohár - Head Cup  ... slalom ... Karlov ... chata Kazmarka ... sobota. Takto bych uvedl několik fotografií z těchto pěkných závodů. A ještě z výsledků ... 1. Kotrlová Kateřina /CZE/, 2. Marková Daniela /CZE/, 3. Capová Gabriela /CZE/ ... 1. Wadrzyk Maciej /POL/, 2. Čermák Jan /CZE/, 3. Razus Martin /SVK/.


o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o

o
o
o
o
o
o
o
o
o
o

o

První přání

27. ledna 2011 v 19:52 SG Vrbno
Již od prvních let Sportovního gymnázia ve Vrbně se tu hraje velmi dobrý volejbal. A je tu první přání trenéra Pavla Pytely ... "Máme nové dresy" ... Některé z nadějných volejbalistek trénují již pět let, některé začínají ... vedle fotbalu a florbalu je volejbal na škole nejúspěšnějším kolektivním sportem.
o

Scorelaufus Extremus Brutus

22. ledna 2011 v 21:32 SK Karlovice
Zimní liga v Mexiku byla náročnou prověrkou připravenosti před hlavní sezonou. Pořadatelé připravili velmi dlouhý a obtížný scorelauf... Asi dvacet let stará mapa, velké množství kontrol, těžká podložka. Výborné zázemí v hostinci Mexiko, unavení  borci  především po závodě uvítali... Specialita  pro posílení byla již zahrnuta ve startovném,  a taky jsem pochopil, že milá pozornost pořadatelů... balíček poslední záchrany...  byla závodníky jistě oceněna.
o
o
Dvě varianty občerstvení před startem...
o
o
o
o
o

Opet silná výprava z Polska...
o
O
o
Ukázka z první stovky metrů... pak jsem foťák odložil... a i tak to bylo za stopadesát...
o
Něco maličko z cíle...
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
Josef opět spokojený... A ještě z výsledků - vítězové jednotlivých kategorií - Šárka Kašparová, Osvald Kozák, Jitka Bencurová, Rafai Mastela, Lenka Pietraszková a Josef Zajíc st.

Dvakrát Petr

20. ledna 2011 v 21:37 SG Vrbno
Petr Hampl, opavský cyklista studující na vrbenském Sportovním gymnáziu, obhájil celkové vítězství v Oderském poháru. Věkem ještě junior, ale v této soutěži nejlepších cyklokrosařů vyhrál i elitní kategorii. Velmi dobře jezdil taky  v Českém poháru, kde obsadil celkově páté místo.
o
o
o

Úspěch v Krkonoších

19. ledna 2011 v 20:25 SG Vrbno
První závody této sezony v lyžařském orientačním běhu přinesly úspěch Evě Haltofové, která získala titul  MČR v kategorii dorostu. Velmi dobře zajela taky Jana Jančová, ta byla čtvrtá. Ve veteránech byl z Vrbna ještě úspěšný Leopold Kolář na třetím místě. Trenér Richard Klech hodnotil závod jako velmi těžký a Eva se tímto výsledkem kvalifikovala na Mistrovství Evropy v LOB do Norska.
o
Fotografie je ze závodů ve Vrbně. 

Ještě z Břidličné

15. ledna 2011 v 20:02 SG Vrbno
Na závodech v Břidličné využily některé oddíly výborných podmínek ještě i k tréninku. A tak kytice z běžeckých  hůlek, v náručí trenérky, je symbolickou odměnou.
o
o
o
o
o

Není poražených

10. ledna 2011 v 23:08
Stupně vítězů tentokrát předběhly závod... a proto mohu taky krátce napsat ... Všichni zvítězili!
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o

Krajský přebor Nová Ves

10. ledna 2011 v 14:40 SG Vrbno
Pořadatelé šli za sněhem do Nové Vsi. Těšil jsem se tedy na výborný střelecký bufet v Břidličné marně. Ale závod proběhl velmi dobře ... budou i fotky , asi ve středu. Prozatím se můžeme podívat na stupně vítězů...
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o

Těžký terén v Havířově

8. ledna 2011 v 21:26 SK Karlovice
Další závod zimní ligy hostil Havířov. Sníh, led a místy i voda. Prostředí ve škole bylo velmi příjemné a pořadatelé se vzorně starali. Potěšila i přednáška o dodržování bezpečnotních předpisů při OB. /Bude ukázka/. Nyní již k výsledkům ... V hlavních kategoriích zvítězili - Lucie Světloňová, Pavel Rychlý, Adriana Bednaříková, Lukosz Garbacz, Lenka Pietreczková, Pavel Murín a pořadatelé... / A na první fotce je zadní vchod do školy - lehce maskovaný/.
o
o
o
o
o
o
Následuje ukázka nejnovějších nálezů u Cheopsovy pyramidy ...  /v rámci přednášky "Za bezpečný OB"/... pouze pro silné povahy
o
o
o
Ředitel závodu potom seznámil trenéry se současným stavem tratí
o
Příjezd poslední výpravy
o
Poslední rady před závodem
o
o
o
o
o
Minuta do startu
o
o
o
o
o
o
o
Start
o
Moje taktika , jít po stopách, selhala u páté kontroly
o
o
o
o
o
Pěkný závod a příjemný doběh
o
o
Ještě pár fotek ze sběrky
o
o
o
o
A odtajnění jedné fotky ze startu... na závěr pěkného , skoro jarního, závodu zimní ligy v Havířově.
o