........................................................................................................................................................................................................foto: Lubomír Tomeček ©

Říjen 2010

Počkej Zajíci!

31. října 2010 v 19:09 SK Karlovice
Noční... Ostravští pořadatelé postavili parádní noční. Hlavní kategorie vyhráli... Lucie Moravcová /SOP/ a Ondřej Kantor /TRI/...  Karel, který se nade mnou slitoval a sletoval mi opět mého "brouka pytlíka" /který má původ někdy v osmdesátých létech v Jilemnici/ obsadil třetí místo, já byl po delší době slavně bramborový. Ovšem malá výprava vrbeňáků potěšila... Eva 1. místo, Tomáš 2., Lenka 2., Jitka 3. a Katka 7.  ...  Pořadatelé dali většinu kontrol do jam a prohlubní, a z "jedne jamy" na mne jukl domácí fotograf Josef Z.  ... ztratil jsem tak drahocenných deset sekund... než se mu dobil blesk  ... počkej Zajíci!

o
o

o
o
o
o
o
Procházka před závodem - /ovšem v tréninkové mapě - domácí asi poznají/...
o
o
o
Stříbrná rodina ... dvacet minut před závodem...
o
Mým nejlepším modelem byl Kája... a dále pak můj pocit ze závodu
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
Můj favorit Tomáš.../nakonec 2. místo/... a dokonale barevně sladěná ... možná příští Mistryně světa?
o
o
o
A tydle holky jsem ještě doběhl v cíli... A na další fotce - zasloužilý orienťácký činitel Josef Kroča a manželé Juřeníkovi... připomínám, že Eva je v letošním roce naší nejúspěšnější reprezentantkou.
o
o
o
o
Velký přetlak fotografů v cíli... já vysílen... byl často zastíněn... ale některé naše borce mohu nabídnout...
o
No... tak-nějak jsem se cítil po závodě... /už mi chybí nějaké ty pixely/...

Podzimní

29. října 2010 v 0:13 SK Karlovice
Sezona slunečnic končí zhruba ve stejné dny jako sezona OB...  a zítra je ve Výškovicích ještě noční Ostrava...
o

Vernisáž

25. října 2010 v 21:10 SG Vrbno
Vernisáž výstavy koláží Ivety A. Dučákové proběhla tiše a neokázale na vrbenském sportovním gymnáziu, za účasti hostů a dvou stovek studentů. Velmi pěkná díla,  postavená na pevném základě fotografií Jindřicha Štreita, zaujala studenty vyšších ročníků, zatímco bezelstné dotazy žáků primy a sekundy... rozveselily jinak vážnou tvář autorky koláží a také autora fotografií, který do svého náročného programu zařadil i návštěvu Vrbna pod Pradědem.
o

Babí léto

24. října 2010 v 9:24 SK Karlovice
Tento způsob babího léta mi vyhovuje... a bylo jasné, že Karla opět neporazím. Počasí mi nabídlo příležilost, a při té příležitosti ... Všechno začalo tím, že Zbyňkovi vytrhli dvě hodiny před startem zub, a taky - koupil si kvalitní běžecké boty, a  chladil bouli...
o
o
o
o
Ovšem když viděl /jaké je krásné počasí/ neodolal a běžel na bednu
o
o
o
o
Taky jsme potkali vrbenskou výpravu a kufrující půllitr
o
o
o
o
o
o
Cestou na start jsem potkal řadu přátel a definitivně vzdal boj o velký pohár
o
o
o
o
o
Anička mi utekla hned mezi jedničkou a dvojkou...
o
o
o
o
o
Tito borci měli asi tak moje tempo
o
Již po deset let můj oblíbený soupeř ochotně zapózoval /i když ztratil cenné sekundy/

o
o
o
o
o
o
o
Tady však již byla moje prohra jasná
o
Vítěz kategorie zde rychlým ražením získává jednu sekundu na jinak téměř neporaziteného Oldu Vlacha
o
o
To je Jitka, jedna z mých "jedniček", v trenérské éře

o
o
Jitka Stiborová je lyžařka, a vrámci posilování bere do lesa hole, dobrá prevence - na každý pád
o
o
o
o
o
o
S Karlem právě prohrávám asi o půl hodiny
o
o
A tady mě již předbíhají i ženy
o
Po druhém pádu, v hustníku...o
o
o
o
o
o
o
o

o
Lenka... první jednička ve Vrbně... svěřenkyně trenéra, v jádru dobrého člověka, Jaroslava Křesťana 
o
o
o
Cíl... škoda
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
Přicházíme do civilizace... a potvrzuje se, že nasazené tempo bylo asi optimální
o
o
o
Plus - velmi pěkný závod, poměrně těžký podložkou a dohledávkou v hustnících... střídání super dlouhých a krátkých postupů... ideální počasí... zápory - tři pády s fotoaparátem,  jeden ve strži, druhý v hustníku, třetí na rovné cestě...

Iveta umí

22. října 2010 v 20:40 FOART

Mladá výtvarnice z Karlovic... Iveta A. Dučáková... vystavuje ve Vrbně pod Pradědem - v Galerii na schodech -  své nejnovější koláže. Autorka je absolventkou SUPŠ v Uherském Hradišti a posléze i AVU v Praze. Vystavená díla vznikla ve spolupráci se známým fotografem Jindřichem Štreitem. /Galerie na schodech - Sportovní gymnázium - Vrbno pod Pradědem, 25.10 - 10.12.2010/.
o
o
o
o
o

Tanas opět Mistrem

21. října 2010 v 21:36 SG Vrbno
Mistrovství světa v půlnočním orientačním běhu proběhlo 21. října ve Stříbrných Horách. Hned dva tituly získal známý český cyklista... Mistr České republiky v silničním závodě pro rok 2009 -  Athanasios Markos... náš Tanas. Jednak bezkonkurenčně zvítězil, jednak získal i titul pro nejkrásnějšího orientačního běžce /jen málokdo ve Vrbně ví, že původně byl orienťákem, teď dělá doplňkově i cyklistiku/. Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů například v cyklokrosu, který ovšem staví až na čtvrté misto, ve svých prioritách... škola, silnice, orienťák, cyklokros.
o

Fotka do muzea

19. října 2010 v 21:05 Orienteering
European Youth Orienteering Championships... prostě jsme zase nejlepší...  A proč je to tady až na podzim?... Sezona skončila a plním svůj poslední dluh pro Centrum historie OB ve Zlíně.
o

Pozor Žralok

17. října 2010 v 9:55 SK Karlovice
...Proto ať vzkvétá Morava a její sláva... tak, to se mi často vybaví při takových závodech. Majestátný zámek se zhlížel v hladině jezera... v podzimních barvách... orientační běžci vzhlíželi s nadějí k obloze, a ona se smilovala - protože je stejně jako já milovala - počasí bylo tedy takřka ideální /chybělo jenom sluníčko/. Krásný terén, dobře čitelná mapa - co si přát víc? Snad  ještě jednoho závodníka do štafety, takto jsme byli jenom na dopoledním sprintu.
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
Z našich borců byla  Jitka čtvrtá, Blanka šestá, Karel šestý, Zbyněk 28., a já obsadil senzační dvanácté místo. Ovšem hlavní cenu "férplej" /to je po moravsky/ získal zalouženě Zbyněk Stibor, který před jistou smrtí hladem zachránil sličnou děvu , která uvízla na vysokém plotě ... a právě 199 cm našeho borce bylo pro ni jedinou možnou záchranou. /Ale nebyla to Míša, na snímku nahoře, ta měla ovšem zase krásné náušnice/.
o
o
o
o
o
o
o
o
o
Běžcem s nejkrásnějším stylem byl zřejmě Jiří Otrusina, na vítězství to těsně nestačilo...
o
o

o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
Ještě před odjezdem je tu vyhlášení kategorie nadějí - vítězi hlavních katogorií se pak stali ... Lada Králová /SSU/ a Jakub Zimmerman /ZBM/. A ještě umístění vrbenských - Eva Haltofová 1. místo, z rodiny Ševčíků byl tentokrát lepší Jirka... 10. místo.
o
o
o
o
o
o
o
Štafety budou asi za hodinu...
o
Ale my už známe výsledky... D21 - Konice 1 /KOB/... H21 -  Magnus Orienteering 1 /ASU/

Šedý vlk opět zvítězil

10. října 2010 v 13:45 SK Karlovice
Ostravská ZOO, hustá mlha, oblastní přebor ve sprintu... v pravé poledne se pak vyjasnilo, jak na obloze, tak i ve výsledkové listině. Náš oddíl přijel posílen o několik orientačních batolat z klanu Kujů, Šedý Vlk Akéla Karel slavně zvítězil, Blanka 3., Jitka 5., já 9., Ivan 10., Ivoš udolal zraněného Zbyňdu, který si při závodě obešel celou zahradu... a nejvíc se mu líbil tygr.o
Ano... byla to lahůdkao
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
Vítěze jsem odhadl, podle držení těla,  již na startu...
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
Kdo uhodne jak se jmenuje toto roztomilé zvířátko, které jsem potkal v Ostravě, dostane ode mne na mail velkou fotku /tohoto ..../.
o
o
o
o
o
o
o
o

Výprava vrbenská rovněž získala jeden titul a zasloužil se o něj překvapivě Martin Slavík, Jakub 3., Jana J. 5.,  Lída 6., Jirka 6., Jana K. 9., Eva H. 11., Jitka S. 12., Lenka 16., Jitka K. a Richard 18.,
Katka 19., a Tomáš 20.
o
o
o
o
o
o
o
o
Krásná paní ředitelka zahájila slavnostní vyhlašování vítězů... a taky věnovala závodníkům několik set velmi dobře generalizovaných map ZOO... škoda že závod nebyl na této mapce, asi bych to zvládl líp.
o
o
o
o
Tato dáma získává titul mis /nebo misis/ foto... medvídek je taky krásný.
o
Tady jsou jedny z nejpěknějších orienťaček...
o
Šťastný předseda Karel z Karlovic... ale přece jenom ho mrzí těch deset vteřin, které ztratil v houštině před první kontrolou...A už se dostáváme k elitě
o
1. místo Machútová Lucie /PHK/, 2. místo Svobodová Radka /AOP/, 3. místo Hrouzová Pavlína /VOV/.
o

1. místo Marek Schuster /AOP/ na chvilku si mohl podržet hlavní cenu, kterou mu potom zabavili rodiče, 2. místo Ondřej Kantor /TRI/, 3. místo Filip Hadač /AOP/.

o
Na zpáteční cestě svítilo již slunce
o
Já jsem odolal svodům velkoměsta
o
Ale náš vítěz neodolal Jitce, Blance a Zbyňkovi, kteří svavili narozeniny...

Medailisté

7. října 2010 v 20:49 SG Vrbno
Mlhavý den, ale téměř celá pětistovka startujících vydržela. Stupně vítězů, které pamatují ještě i slavnou éru začátků vrbenského oddílu v sedmdesátých letech, opět, jako již snad stokrát předtím omládly. A tady jsou vítězové...
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o

Přespolní běh pod Vysokou

6. října 2010 v 21:39 SG Vrbno
Okresní kolo v přespolním běhu, tentokrát ve Vrbně, potvrdilo v dorosteneckých kategoriích výkonnost vrbenských lyžařů a bruntálských atletů, v žákovských pak to, že talenty jsou zcela rovnoměrně zastoupeny po celém okrese. Výsledky jsou na příslušných stránkách SG Vrbno...  a po těchto fotografiích zde brzy najdete i další fotografie ze stupňů vítězů.
o
o
o
o
o
o
o
o

o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o

Mnichov

4. října 2010 v 22:21 SG Vrbno
Cyklisté mají své bohaté stránky , velmi dobré výsledky, a taky svůj vrbenský závod...  na levém břehu Černé Opavy -  v Mnichově. /Návštěvu tohoto města - místa - si skoro nikdy neodpustím/. Na trati byla řada fotografů...  a tak jsem tentokrát udělal fotky jenom pro pár svých známých. Začal jsem tím, že jsem se pasoval do role odborníka a zkusil /podle  typu trati/ před závodem odhadnout výsledky. Skoro mi to vyšlo, ale nakonec bezpečně vyhrál ... v současné době nejúspěšnější opavsko - olomoucko - vrbenský cyklokrosař - Petr Hampl... způsobem start - cíl.
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
A podrobné odborné komentáře najdete jako vždy -  na "Draku" ...

Memoriál Josefa Bobka

2. října 2010 v 22:53 SK Karlovice
Závod, který pořádali bruntálští orienťáci mezi Kauflandem a Hartou se vydaříl. Počasí pěkné, tratě přiměřené, guláš ostrý a holky pěkný. V hlavních katregoriích zvítězili Klára Vozdová /ASU/... /rozdílem až neuvěřitelným/,  a na delší trati mužů pak Jiří Otrusina /ZBM/. Z našich borců byla opět nejlepší Jitka s Blankou, ostatní byli dobří, Karel jako mapař běžel mimo soutěž... a já záhadně bez dvou posledních kontrol... asi musím koupit nový čip. S prezidentem Karlem a Frantou Albertem jsme odjížděli jako poslední...  chladné noci poznamenaly naši baterii... zbylo ale ještě dosti lidských sil. A tak Josef Bobek, který v osmdesátých létech zmapoval většinu prostorů v našem  okrese, viděl z orienťáckého nebe pěkné závody a spokojené borce.
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o