........................................................................................................................................................................................................foto: Lubomír Tomeček ©

Květen 2010

Skandinávie na Moravě

31. května 2010 v 20:18 Orienteering
Neděle potěšila srdce orientačních běžců celé velké Moravy. / Přesto, že pršelo, možná i právě proto/. Komentátor naznačil před startem, že tento prostor měl být původně na MS více využit, budu patřit mezi ty, kteří ho označí za velmi vhodný například právě pro krátkou trať.
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o

o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o

V Dálově mi medaili nedajli

30. května 2010 v 0:32 SK Karlovice
Béčka v Dálově ... velmi těžká podložka, rozbahněné cesty, ale v sobotu konečně i velmi solidní počasí. V hlavních kategogiích  zvítězili Martina Uvízlová a Michal Besta.  Dobře rodina Stiborovic, Karel lehl s chřipkou...a mě pořadatelé "dostali" na rýhu v pokáceném lese... tak jsem fotil děti...
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o

o
o
o
o
o
o
o
o
o

o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
Tak, to byla sobota. V neděli pochopitelně zase lilo...na druhé straně, ovšem, závod se mi moc líbil. Řekl bych v šedesátkách ideální. /A fotky taky budou/.

Portréty

23. května 2010 v 22:43 FOART
V sobotu a v neděli jsem se léčil, protože o víkendu budou béčka v Dálově. A tak alespoň ukázka z nejnovější výstavy, vernisáž bude až příští týden.
o
o
o
o
o

Sprinterský marathon

16. května 2010 v 22:26 Orienteering
Plán, zajet si fotit na sprint a EAB ve Zlíně, byl pěkný...ale...po zhruba čtyřhodinovém fotografování na sprintu, zůstal plán již jenom plánem v mém tréninkovém deníku...Ovšem spokojenost je i tak, až překvapivě, velmi dobrá...A ještě E výsledky sobota - neděle... Vyhrály Dana Brožková a Kamila Gregorová, v mužích pak dvakrát Jan Šedivý...
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o

o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o

Sprint 2010

16. května 2010 v 0:08 Orienteering
Sprint ve Zlíně nabídl zajímavou kombinaci terénů... průmyslový areál - park - město. Přímý přenos ČT, výstava ...  OB v ČR ...  a účast téměř celé české špičky OB. Prozatím alespoň stupně vítězů v hlavních kategoriích...  Kamila Gregorová /CTB/, Dana Brožková /SJC/, Monika Topinková /PHK/... Jan Mrázek /SCP/, Tomáš Dlabaja /ZBM/, Lukáš Barták /BBA/.
o
o

Hrdinové

9. května 2010 v 18:47 Orienteering
 Povětšině fotografuji na akcích , kterých se sám zůčastním jako závodník. Tentokrát jsem se rozhodl jet jako fotograf, a nelituji. Akce, která se vyvíjela jako pohodová, i když pro závodníky jistě velmi náročná, vyústila v hotové drama. Průtrž mračen, která na shromaždišti zapršela asi půlhodinku, zastihla totiž zavodníky v lese ještě o další půlhodinku dřív, a tak závěr startovního pole dojížděl v naprostém vyčerpání. Jeden závod mi tedy dovolil ukázat hned dvě tváře orienťáků.
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o

o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o


o
o
o
o
o
o
o
o
o

o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o

Ultra

8. května 2010 v 23:21 Orienteering
MČR MTBO DT Blansko - Palava... Tento dlouhý název  je věnován dvěma vítězům Elity. Jsou to Renata Paulíčková a Martin Ševčík. Fyzicky velmi náročný závod, příjemné prostředí shromaždiště, a první čtyři hodiny i pěkné počasí... jen poslední startující závodníky zastihla na trati průtrž mračen. Obdivuhodný byl výkon nestora českého MTBO Jardy Rygla, který rovněž absolvoval závěr v dešti a blátě. Z fotek zatím jenom vítěz kategorie mužů, Renata mi asi ujela...
o
Ale až se usuším, a dám dohromady, nějaké fotky přidám...

OB víceboj

7. května 2010 v 0:14 SG Vrbno
Další ze závodů víceboje byl odložený orienťák. Prostor závodu je těsně před startem zachycen na fotografiích, a je vidět, že sahal až do oblak. Sešlo se několik desítek odvážných, a trať byla opravdu velmi náročná. Zvítězil zvláště kvalitní Persil, kterému ani mokré, černé, skály neodolaly. Největším překvapením bylo druhé místo atleta P.P., /ovšem , když jsem odcházel, byla ještě řada závodníků v lese, takže zatím neoficiálně/. A dle oficiálních výsledků je druhá Eva Haltofová, která vlastně do cíle doběhla bezpečně první... viz. foto /ale já jsem nepočítal, že holky budou chlapům stačit/... Před závěrečnou cyklistikou, vede celkově právě Pavel Pytela, který měl též nejlepší start od sběrky.
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
Někteří závodníci absolvovali část trati na kole, ale tentokrát to asi rychlejší nebylo. Mezi orientační běžce se dokázali vklínit veteráni, excelovaly ale... také našé šikovné... dorostenky Eva, Nela a Pavla. Zcela bezkonkurenční byl J.T.,  s tímto průměrem v těžkém terénu, patří do áček. /Časy pod 80 minut, jsou vzledem k podmínkám velmi dobré/.

Terén

4. května 2010 v 20:30 FOART
Na závodech v Třinci byl místy velmi zajímavý terén. Protože mnozí borci,  při velmi rychlém běhu, neměli možnost některé detaily zaregistrovat... jsou zde
o
o
o
o
o

Odpolední Milíkov

3. května 2010 v 10:49 SG Vrbno
Třinecký sprint, při přestěhování centra závodu včetně bufetu /s výbornými domácími pochoutkami/ z Lomné do Milíkova, byl obdivuhodný. Ovšem ještě větší překvapení mě čekalo na trati. Myslím si, že současný směr, poslat sprint do ulic měst, je vlastně omyl, lepší jsou parky. A tento sprint, klasicky v lese, jasně naznačil - v lese je to stejně nejlepší.

o
o
o

o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
Ještě k výsledkům... Na krátké trati vyhráli "jednadvacítky" Marie Žabková /TRC/ a Marek Schuster /AOP/, sprint pak Lucie Klečková /HAV/ a opět Marek Schuster. Z Karlovic byla třetí Jitka a Karel Pospíšil byl čtvrtý... dělá čest svému jménu... porazil mne na krátké trati o celé dvě vteřiny. Dobře běželi i Zbyněk a Blanka. Z vrbenských vyhrála oba závody Eva Haltofová, čtvrtá byla Jana Jančová /a to jenom o jednu vteřinu/, druhá na sprintu byla Lída Jarošová... potvrdila dobrou mapu v záludných hustnících, další dorostenky zaběhly na hranici svých možností. Samostatnou kapitolou jsou ovšem ještě úspěchy rodinného klanu Slavíků a Svačinků... např. Tomáše druhého, Leničky páté, Martina šestého a Kateřiny třetí.
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o

1. máj v Beskydech

2. května 2010 v 14:54 SK Karlovice
Dvojzávod, který pořádali na prvního máje TRI, přivítala Dolní Lomná a teplý májový deštík...  potom už bylo jenom pěkně. První závod, Přebor oblasti na krátké trati, byl v rychlém, běhavém terénu a velmi se mi líbil, druhý závod, odpolední sprint, byl na pětce, terén dost těžký. Kousek jsem si mezi focením taky zaběhl a charakterizoval bych... rýhy v hustnících. Velmi pěkné závody a poměrně velmi solidní účast. O výsledcích napíšu v druhé časti, ta bude s fotkama z Milíkova.
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o

o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o