........................................................................................................................................................................................................foto: Lubomír Tomeček ©

Duben 2010

Mezinárodní mistrovství Slezska

24. dubna 2010 v 22:21 SK Karlovice
Pořadatelé z Havířova připravili tento závod na krátké trati v Bartovicích. Přivítala mne velmi pěkná socha "studující" ženy, a potom ve vchodu do šaten jsem potkal "dvojníka", takže mám taky fotku. Dalším příjemným překvapením byla docela těžká trať s velmi těžkou podložkou. Všude něco zavazelo pod nohama... ale všechno opět napravil výborný bufet... V hlavních kategoriích vyhráli Eva Hvorecká a Juraj Bencůr... ten je taky na fotce. Karlovice a Vrbno tentokrát opět získali řadu pěkných umístění...například Jitka, Karel a Lenka, kteří zůstali na vyhlášení ... tak jsem je mohl zvěčnit. /Ale obě Evy, Richarda a Janu bohužel nemám/...  Ceny předával přímo starosta Bartovic, tak ještě fotka s těmi nejmenšími... A nakonec cesta z Ostravy... jak ji viděl Ben... Ten je na poslední fotce.
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o

Tma přede mnou - tma za mnou

22. dubna 2010 v 14:29 SK Karlovice
Většina závodníků na nočních v Opavě byla spokojena... a tak asi jediný kdo nenašel "stosedmičku" jsem byl nakonec já... i když jsem tam potkal snad dvacítku stejně tápajících borců. Ovšem můj výpadek opět dokonale nahradili Karel, Janička, Martin a Richard... všichni "na bedně", no a dobře i Eva, Lenka, Tomáš a Zbyňda. V hlavních kategoriích zvítězili Adélka a Ondřej, ale ženy pospíchaly k domácím povinnostem... tak mám jenom muže, vrbeňáky... a ještě fotku pro Rudu, jako cenu útěchy, protože dopadl podobně jako já.
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
Na poslední fotografii je s pořadateli /na jeho zvláštní přání/ vyfotografován strážce zbloudilých orienťáků obr Óbé , kterého je možno potkat při jasné obloze ve Velkém Kufru.

Otické zelí

18. dubna 2010 v 21:28 SK Karlovice
Další závod jarního žebříčku se běžel v Oticích. Na poměrně malém prostoru se dobře uplatnily dvojkové vrstevnice /to mluvím za sebe/.Velmi pěkné prostředí shromaždiště a celkový moc dobrý dojem. /Přestože mě porazil Karel 3./. Z Karlovic ještě velmi solidně Zbyněk Stibor, z Vrbna pak Eva Haltofová, Tomáš Slavík a Richard Klech. Výborné bylo vyhlašování výsledků, spousta cen, a vše zaměřeno na ty nejmenší. A ještě vítězové hlavních kategorií... jsou to Pavlína Hrouzová a Martin Melecký.
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o

o
o

o
o
o
o
o
o
o
o
o

Okruhy

17. dubna 2010 v 23:31 SG Vrbno
Cena Trispolu ... Vrbenské okruhy ... start a cíl v Karlovicích ... tak nějak lze přiblížit cyklistický závod, který v sobotu navíc vylepšilo velmi dobré počasí. Závodu se zůčastnilo asi stodvacet závodníků /upřesním/...dle pořadatelů celkem 111... a ozdobou bylo velmi kvalitní obsazení. Z průběhu hlavní kategorie mám poměrně dost fotek, pak ještě start a vyhlášení výsledků. Velmi pěkný úspěšný únik předvedli závodníci z týmu Forman-Adamec, Jaroslav Marek a Petr Hudeček podporováni celým týmem /Tomeček, Hynek, Bezunk, Heinrich, Toman Vl., Toman P.,Toman J./, a ve spurtu hlavní skupiny pal zvítězil Luboš Petruš před Davidem Dvorským. Celkově zvítězil Jaroslav Marek, před Petrem Hudečkem, na další pořadí měly ještě vliv bonifikace v bodovaných okruzích.
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o


o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
Tak, to byl první letošní závod, který jsem měl možnost sledovat...a o dojmy se tady s vámi podělit...

Drak se probudil

14. dubna 2010 v 23:23 SG Vrbno
Cyklisté z vrbenského gymnázia vyhráli závody Českého poháru v sobotu i v neděli. Matěj Lasák ovládl kritérium v Soběslavi a David Dvorský následující závod v Brně. I když i v minulé silniční sezoně a následně i v cyklokrosu byly výsledky velmi dobré, tento je nutno hodnotit zvláště vysoko. Oba cyklisté taky pravidelně navštěvují regenerační středisko a mezi nejoblíbenější procedury patří masáže, vířivka a sauna. /David ve vířivce a Matěj v sauně/.

o
o
o
o
o

Mistrovství Moravy

11. dubna 2010 v 20:30 Orienteering
o
Malý dárek pro účastníky Mistrovství Moravy

o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o

o
o
o
o
o
o
o

o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
Pěkné závody ... a myslím si, že i fotky se mi dost povedly. /A první komentář byl od Honzy Žemlíka :"Pěkné závody, ale hrozné počasí"/.

Aprílové počasí - Moraváky nezdolalo

11. dubna 2010 v 14:22 SK Karlovice
Mistrovství Moravy, které pořádali šumperští vytrvalci v Maletíně, provázelo aprílové počasí ... doslova a do pímene. Ráno chladno a pod mrakem, po startu přišel déšt, potom místy i sníh, následovalo skoro jasno, asi jenom proto, aby mohla přijít skoro průtrž mračen, potom jakž-takž a po doběhu posledního /a nejrychlejšího běžce / i kroupy. Jako závodník jsem v lese silně navlhl a potom i s fotoaparátem ještě jednou zmokl v cíli. Utekla mi super rychlá Vendula Klechová, no a když jsem si myslil, že se mi moc podařil vítěz v mužích, tak mi ho diskli. Ale naše karlovická minivýprava nezklamala... Blanka zaběhla nejrychlejší čas, Jitka byla druhá, Zbyněk taky druhý, já s Karlem 7. a 10.místo. Z vrbenských dorostenek běžely nejlíp Jana Jančová 3. a Ester Višnyiová 5. místo. Eva Hvorecká zaběhla solidně svůj první závod v ženách, nováčkovskou daň v béčkách zaplatily jen průměrným umístěním Lída a Eva. Vadou na kráse závodu bylo několik výpadků elektřiny, a tak v jednom případě průchodnost cíle zajišťovala skupina sympatických, a jistě dobře trénovaných mladíků, to když nad hlavami drželi vítězný oblouk.

o
o
o
o
o

oo

o
o

o

o
o
o
o
Ještě z výsledků hlavních kategorií. V ženách...1. Vendula Klechová, 2. Dana Brožková, 3. Martina Dočkalová, v mužích 1. Jan Mrázek, 2. Štěpán Kodeda, 3. Jan Šedivý. No a fotky držitele nejrychlejšího času /ne však vítěze závodu/  ... mají  naznačit, že fotky dalších borců budou zítra. Béčkovou trať jsem již neběžel asi deset let ... takže teď budu odpočívat ...

Po stopách

7. dubna 2010 v 14:00 SK Karlovice
Jaro je tu. A při té příležitosti jsem si vzpoměl na jedno jaro , když jsme začínali s orientačním během. Děcka víc bavila hra na indiány, ale nebylo to vůbec od věci. Tak jsme zase šli po stopách, po značkách. Naši hafíci mají tři a pět let, a taky je to moc bavilo...
o
o
o
o
o
o
o
o

Velikonoce

5. dubna 2010 v 15:05 SK Karlovice
Na velikonoční soustředění jsem v letošním roce nebyl přizván. Velká škoda pro český orientační běh. Ale postavil jsem si, alespoň pro sebe, originální dlouhou trať. Sedm kontrol za čtyři hodiny ... to jistě svědčí o náročnosti. Ceny však byly rovněž velmi hodnotné a rád se tady... o ně s vámi ... podělím.
o
o
o
o
o
o
o