........................................................................................................................................................................................................foto: Lubomír Tomeček ©

Březen 2010

Hostili nás Zátopkovi

30. března 2010 v 11:27 SK Karlovice
Druhý závod KŽ měl shromaždiště na Sportovním gymnáziu Dany a Emila Zátopkových v Ostravě - Zábřehu. Prvním příjemným překvapením byly luxusní moderní šatny, následoval superrychlý sprint s doběhem na tartanu, a vyhlášení s "velikonočními zajíčky". Fotek je pěkná řádka. Protože stupně vítězů byly na blogu včera velmi solidně zastoupeny, dnes jenom závodníci z Jeseníků ... Jitka, Eva a Karel... A potom... ještě cestou domů, měli jsme to asi nejdál, mi Zbyňda nadšeně popisoval jak byl sice na "špatné" jedenáctce, ale získal cenu za nejlepšího jedlíka utopenců. I s cenou ... /jeden výborný utopenec/ ... jich bylo právě jedenáct/.
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o

Orientační běžci se koupali v potu a v přehradě

29. března 2010 v 11:21 SK Karlovice
Vítězové prvních orienťáků vypadají na fotografiích docela dobře, je tu však ještě celá řada dalších šikovných a nadějných borců...ve věku čtyři až sedmdesát let...kteří na svá vítězství teprve čekají. A tak na dalších fotkách možná najdete svého favorita...uvidíte, jak známý otec Evy...zachránil stan a mapy před odletem do přehrady...a jak známý otužilec, autor Ježibabky, otužuje ve čtyřstupňové vodě /asi tajemství originálních nápadů/, a hlavně ještě celou řádku nadějných orientačních ratolestí...
o
o

o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o

První jarní

28. března 2010 v 21:00 SK Karlovice
První KŽ Moravskoslezského kraje uspořádal SKOB Ostrava na "Čerťáku" u Nového Jičína. Počasí i terén byly příznivé a závodníci, soudím podle nálady při focení, byli velmi spokojeni. V hlavních kategoriích zvítězili Lucie Klečková /HAV/ a Marek Schuster /AOP/. Ostatně vítěze jednotlivých kategorií představím na fotkách....stupně vítězů dostaly tentokrát přednost před fotkama ze shromaždiště...ale doufám, že to časem taky napravím...
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o

o
o
o
o
o
o
o
o
o
Jak jste si jistě všimli, mezi vítězi mám taky několik fotek karlovických a vrbenských závodníků, kteří byli na druhých a třetích místech a "Dáma s fialovým šátkem" dostala ocenění   miss foto.

Lyžařský březen ovládla Andrea

24. března 2010 v 11:43 SG Vrbno
V březnu mají ještě řadu závodů sjezdaři a byly tu i výborné výkony v dalších sportech. Přesto po pěkných výkonech A.P. na Pradědu, třikrát do desítky /taky páté místo ve volné technice/, se královnou bílé stopy pro tento měsíc stává tato nadějná biatlonistka /celkově čtvrté místo v Českém poháru/.
o
o
o

Loučení

15. března 2010 v 13:43 SG Vrbno
Loučení s letošní běžeckou sezonou sice nastane až příští týden na Pradědu, ale to už mám orienťák... proto se, za vrbenské lyžaře, loučím těmito závody... které se /stejně jako fotky/ zvláště povedly.Nejmužnější byl Lukáš, nejpěknější jsou vrbenské dorostenky a nejoblíbenější trenérkou je Hanka.

Stupně a stupínky

14. března 2010 v 12:19 SG Vrbno
Krajský závod v běhu na lyžích proběhl v sobotu nad Vrbnem. Poněkud překvapivě se jel volně. Vrbno bylo vždy baštou klasiky, ale pravdou je, že po létech se jelo opět přímo na loukách nad Vrbnem a odpadl dlouhý výšlap na Sokolskou. V jednotlivých kategoriích zvítězili... Dalibor Šuba, Markéta Buráňová, Anna Strouhalová, Natálie Jacková, Julie Ondrušková, Ester Vyšnyiová, Martina Onderková, Gabriela Weissová, Jakub Strouhal, David Vašina, Tomáš Merva, Vladislav Hybl, Patrik Thomas a Radek Peňáz. Fotky ze startu a z cíle dám v příštím týdnu... zatím tedy stupínky ke slávě.

Ženy nestárnou

11. března 2010 v 22:34 SK Karlovice
S čísly kontrol 69 a 96 se nyní v orientačním běhu setkáváme jen zřídka. Ustálená pravidla nás o tuto radost připravila... A taky jenom občas se ženy chlubí věkem, pokud je jim přes dvacet... Jarní valná hromada orienťáků z Karlovic, která se dnes konala ve známém kulturním centru Pension u řeky, byla ovšen v tomto směru výjimkou. Mistryně sportu Jitka Stiborová... totiž oslavila "69"... my jí přejeme, aby ve zdraví našla i devadesátšestku... A k naší nejmladší orienťačce Vendulce se přišel představit /vlastně přijel/ taky náš nejmladší orienťák.

LOB

7. března 2010 v 21:24 FOART
Další výstavu se sportovní tématikou, tentokrát ze závodů LOB, můžete navštívit v průběhu března ve Vrbně pod Pradědem. V Galerii na schodech je vedle stálé výstavy fotografií Radka Kunce ... Americké národní parky... instalována nově "třicítka" fotek, z nichž nabízím ukázku.

První pozdrav jara

2. března 2010 v 14:26 SK Karlovice
První sněženka, nebo petrklíč, může někdy znamenat, že OB je na obzoru. Tentokrát je na obzoru zasněžený Praděd...ale přesto...v podhůří již víc než půl metru sněhu ubylo.,,