........................................................................................................................................................................................................foto: Lubomír Tomeček ©

Únor 2010

Eva jede

28. února 2010 v 21:55 SG Vrbno
Eva Haltofová dokázala v únoru vyhrát hned tři celostátní závody LOB a jednoznačně tím získává titul Sportovec měsíce.
/A do startovního koridoru ji symbolicky uvádí Lenka Slavíková - Křesťanová, která byla první držitelkou první výkonnostní třídy ve Vrbně/.

Sjezd se vydařil

24. února 2010 v 14:56 SG Vrbno
Další závod "víceboje" připravili tentokrát sjezdaři. Dobře zajeli cyklisté a lyžaři běžci, slabá byla účast orientačních běžců, tady reprezentovala jediná Lída, takže vlastně taky vyhrála. Specialisté sjezdaři ovšem v závodě bezpečně zvítězili...V celkovém pořadí obsadili stupně vítězů Petr Pavlacký, Pavel Janošek a Petra Houserová. /A dle upřesnění pořadatelů se vlastně jednalo o "mini obří slalom"/.


MČR sprint

20. února 2010 v 21:25 SG Vrbno
Na Mistrovství ČR LOB v Jakuszycích se v hlavních kategoriích prosadili Helena Randáková a Jiří Bouchal. Umístění vrbenských ... 1. Eva Haltofová, 3. Jana Jančová, 5. Lída Jarošová, 10. Richard Klech, 16. Lukáš Váňa. Pár fotek je opět ale z Vrbna, nějak se už do světa nepouštím...

Skončilo ME a JMS LOB v Rumunsku

15. února 2010 v 15:11 Orienteering
Na ME v Rumunsku dosáhla nejlepšího umístění Helena Randáková 7. míto, do patnáctky se dostali ještě muži ...Vodrážka , Bouchal a Lauerman. Na JMS byla nejlépe, na pátém místě, Zuzana Kubátová, Lukáš Havlíček byl třináctý. V dorostenecké kategorii se prosadila Johanka Šimková, která získala naši jedinou medali a to bronz ve sprintu /a ještě 4. v klasice/, do desítky se ještě prosadila Nikola Havlíčková a Michal Argaláš byl osmý. Další výsledky, včetně štafet, již byly spíš průměrné. Fotografie je z Vrbna, kde talentovaná dorostenka vyhrála oba závody CŽ.

Výstavy fotografií

11. února 2010 v 11:08 FOART
Již téměř stodvacet výstav fotografií proběhlo v posledních patnácti létech ve vrbenských galeriích. Návštěvníci Vrbna mohou například v současné době vidět v Galerii na radnici výstavu známého českého fotografa Jindřicha Štreita ... Víra a odpuštění ... a v Galerii na schodech probíhá výstava výborného krnovského fotografa Josefa Kuníka ...Egypt... . Připravujeme taky výstavu sportovních fotografií z lyžařských závodů a ze závodů LOB, která proběhne v Galerii na schodech a následovat bude výstava portrétů Romany Cupákové z Karlovic, která se ve světě již několik let věnuje modelingu.

LOB Nové Něsto

7. února 2010 v 18:01 SK Karlovice
Z Karlovických zajel dobře v Novém Městě Polda Kolář 6. místo. Z vrbenských pak muži R. Klech na 3.místě a Lukáš Váňa na pátém místě. V dorostu se dařilo všestranné Lídě Jarošové, která potvrdila svoje předpoklady právě pro LOB a skončila druhá. Na fotografii Lída po závodě v běhu na lyžích.

Vyhrál Matěj

6. února 2010 v 20:48 SG Vrbno
Sportovcem měsíce se stal Matěj Lasák, který ma JMS v cyklokrosu obsadil čtvrté místo.
A dle nejčerstvějších informací 1. místo na závodech LOB v Novém Městě na Moravě obsadil Richard Klech, Lukáš Váňa 15. místo a z dorostenek nejlépe Jana Jančová 2. místo a Eva Haltofová čtvrté místo.

Cesta

2. února 2010 v 11:40 FOART
Cesty jsou různé...na začátku devadesátých let, když jsem začínal jako první trenér na vrbenském sportovním gymnáziu, měli k sobě sport, regenerace, relaxace a dobrá pohoda mnohem blíže než nyní. Snad proto je tu taky tento blog, aby tuto mezeru trošku zaplnil. Snad proto mně, cestou z hradu Sovince, kde jsem pečlivě uložil do auta výstavu fotografií Jindřicha Štreita, přišlo na mysl, že jsem ze zakladatelů sportovního gymnázia zůstal již na škole sám. S pololetním vysvědčením odchází totiž ze školy ředitelka, Míša Hradilová... která udělala pro sport ve Vrbně opravdu hodně...Cesta nebývá někdy lehká, ale i tak může být krásná...Tak pár fotek... které jsem potkal "cestou"...