........................................................................................................................................................................................................foto: Lubomír Tomeček ©

Listopad 2009

Vernisáž

23. listopadu 2009 v 22:03 SG Vrbno
Výstava "Orientační sport-sport třetího tisíciletí" byla dnes slavnostně zahájena ve Vrbně pod Pradědem. Banery, poháry, fotografie...a výborná přátelská atmosféra. Účast starostky města Vrbna pod Pradědem, ředitelky Sportovního gymnázia, zástupkyně ředitele ZŠ, ředitele Základní školy v Bruntále, vedoucí vrbenského Střediska kultury a vzdělávání, zakládajících členů oddílu, trenérů, závodníků a příznivců sportu.
Velmi pěkná akce. Výstava potrvá do jedenáctého prosince, následně pak banery Centra historie budou instalovány ve Zlíně ... Fotografie a poháry zůstanou pro vrbenskou veřejnost vystaveny ještě do poloviny ledna. /foto: Karel Pospíšil/.

Už je to tady

22. listopadu 2009 v 22:20 SK Karlovice
Revoluce? Mapy budou trojrozměrné? Ano, mapy již trojrozměrné jsou. Zimní liga v podání našeho známého pořadatele, kterého jistě všichni na fotce s krásnou Ježibabkou poznáte, je vždy vzácným originálem. Mapa v krabici na klenoty ... nebo spíš mapový klenot v krásné klenotnici. Vše je na fotkách, ovšem kolik měsíců trvala výroba map ... to si netroufám vůbec ani odhadnout. Prostě dokonalé. A část fotek tentokrát nafotila Bohunka ... protože já šel do lesa ...a Ježibabička si na mně pochutnala....


Autor své mapy "Ježibabičky" rozdal... a dostal stejně krásnou , Ježibabku krojovanou...

Atletika Vítkovice

22. listopadu 2009 v 11:19 SK Karlovice
Na vítkovickém stadionu proběhly oslavy ...85 let atletiky. Účast velkého počtu špičkových atletů, trenérů a organizátorů. Brožurka nejlepších výkonů a rekordů, kvalitní občerstvení, hudba, zpěv, tanec, výborná atmosféra. Z orienťáků např. Jirka Sýkora, Ivan Uvízl, Bohunka Tomečková /Bednářová/... A ještě pár fotek.

Páteční noc velkoměsta

20. listopadu 2009 v 23:20 SG Vrbno
Autentické záběry jsou z našeho pátečního večírku. Z fotek je vidět, že asi půjde o stužkování....A stalo se. Píšu z našeho, ale nevím, zda mě mladí "přiberou". Jsem jenom orienťák, básník a fotograf. Další foto /v přiměřeném počtu/ bude v galerii "Na schodech" 1.12.2009 - 11.1.2010.


Vernisáž bude

15. listopadu 2009 v 20:22 SG Vrbno
Výstava "Orientační sport - sport třetího tisíciletí" začíná osmnáctého, ale oficiální vernisáž bude 23. listopadu v 10.00 hod. ve Středisku kultury a vzdělávání ve Vrbně pod Pradědem... Banery zapůjčené "otcem" Centra historie OB, Janem Žemlíkem, jsou již připraveny. No a malou ukázku z fotografií, které jsou již rovněž připraveny, vám nabízím nyní.

Tréninkové skupiny

11. listopadu 2009 v 14:31 SG Vrbno
Představení skupin orienťáků a cyklistů mělo značný divácký ohlas, a na četná přání takto postižených, následují další fotografické oběti...z řad lyžařů a biatlonistů. Ovšem byla tu i pochvala - jednak ředitelská - jednak mě pochválila jedna z mnoha Ev... lépe řečeno "Eviček"...


Dvakrát třicet...

8. listopadu 2009 v 19:16 SK Karlovice
Podzimní nálady věnuji tentokrát nejlepším vrbenským sportovcům a karlovickým veteránům...blíží se opět zásadní valné shromáždění, které pořádáme dvakráte do roka...jinak doporučuji turistické tůry a odpočinek před zimní ligou... A ještě, abych nezapoměl, při této naší "sešlosti" vzpomeneme prvních OB pokusů /V trní/...před třiceti léty.../A bylo nám třicet/...


Rei !

4. listopadu 2009 v 21:01 SG Vrbno
Ukloňme se! Začínám tímto lehce upraveným pozdravem z karate. Dnešní příspěvek je věnován skupině úspěšných sportovců z vrbenského sportovního gymnázia.


Na první fotografii je Jirka Panáček, Mistr ČR, stříbro a bronz z ME - KARATE - KUMITE. Tady ještě přidám, že při fotografování jsem viděl jeho "Tygří skok" - když zachránil padající stativ s bleskem.

Na fotografii je zástupce cyklistiky Matěj Lasák, Mistr ČR v silničním závodě, osmé místo na ME v cyklokrosu.

A toto je Gábina Weissová, cekově druhé místo v Českém poháru v bězích do vrchu, výborná lyžařka, skupina lyžování - běh.

Velmi rychle musela běžet z tohoto fotografování /aby stihla autobus do tanečních/ Andrea Prokešová - několikanásobná Mistryně ČR v letním biatlonu.

Matěj osmý na ME

2. listopadu 2009 v 13:45 SG Vrbno
Velmi silná skupina cyklistů na SG ve Vrbně, s trenérem Vlastimilem Mlynářem, není na níže uvedené fotografii v plném složení. Chybí tu např. Matěj Lasák, který souběžně s focením absolvoval závody v Belgii. A obsadil na Mistrovství Evropy výborné osmé místo. Gratulujeme.

Matěj se vrátí ve středu a jistě nám přinese o průběhu závodu zajímavé informace.

A ještě jedna s Alenou Mlynářovou.